Навчання Bellydance

Як навчитися танцю живота

21.07.2021 от AdminBellyDance 0

Самостійно освоїти основи східної пластики майже неможливо. Це під силу тільки професійним танцюристам. Багато руху настільки складні, що піддаються новачкам лише після кількох місяців наполегливих тренувань.

Дуже важливий момент в навчанні східним премудростям — комфортна невимушена обстановка, де можна розслабитися і повністю віддатися запальним східним ритмам. Досвідчений тренер пояснює нюанси виконання складних елементів, показує приклади.

Базові руху для початківців

Якщо уважно придивитися до танцівниці, то можна помітити, що кожна частина тіла рухається в різному ритмі і напрямках. В цьому і полягає «гіпнотичний» секрет танцю. Ноги перебирають хитромудру хода, стегна описують коло, живіт ходить хвилями — при цьому сама виконавиця може навіть не рухатися з місця.

Базові рухи танцю живота для початківців включають в себе хвилі, вісімки, качалки, кола, арки, удари і трясіння. Кожен елемент відпрацьовується спочатку окремо. Вчити зв’язки танцю живота краще починати після освоєння хоча б 3-4 основних рухів.

Робити розминку можна теж в східному стилі, покроково виконуючи окремі елементи, починаючи від плечей і рук, переходячи до шийних м’язів, грудей, черевного преса, стегон і ніг.

Руки

Починається Bellydanceс роботи руками, які в танці завжди рухаються в різних напрямках, імітуючи пластику зміїного тіла:

Почніть з вправи «Хвиля». Розведіть руки в сторони, зробіть так, щоб лікті і зап’ястя знаходилися в полусгібе, долоні дивилися в підлогу. Здійснюйте рух від плеча у напрямку до кистей, плавно скидаючи коливання.
Імітуйте махи пташиного крила, від плеча до кистей.

Опустіть руки вздовж тіла, з цього положення повільно підніміть їх вгору, схрестивши кисті над головою, утворюючи букву «о».

Завершіть роботу з руками вправою «Змійка». Витягніть кінцівки перед собою, починайте рух від плеча до кистей, що імітує змію. Права і ліва рука повинні рухатися асинхронно.
Середня частина тіла

Наступний комплекс вправ спрямований на роботу з грудними м’язами і черевним пресом:

Не забувайте, що при цьому ноги, корпус, голова і руки повинні бути статичні. Починайте рух грудною кліткою по траєкторії «V» на рахунок 4, з різким викидом вгору. При цьому груди піднімається і опускається, за рахунок плечей і прогину спини.

Спробуйте освоїти скручування і тряску, рухаючи грудьми по параболі.
Завершіть комплекс вправою «Вісімка»: тіло нерухомо, груди і плечі обертаються по черзі, описуючи цифру «8».

Ноги, стегна

Майже всі нижні елементи в bellydance мають одну особливість: при їх відпрацюванні верхня частина тіла не повинна рухатися. Короткий опис:

Починайте елементи стегнами з вправи «Арка»: одну ногу залиште в стані спокою, стопу притисніть до підлоги. Витягніть робочу кінцівку вперед з опорою на полупальци, коліно злегка зігніть. Описувати стегном «підкову» від низу до верху або зверху вниз.

Рухайте поперемінно правим і лівим стегном вгору і вниз з чіткою фіксацією кожного переходу.
Поставте ноги на ширині плечей, щоб обидві стопи були на підлозі. Верхня частина тіла повинна бути нерухома. Починайте стегнами, задіюючи сідниці, описувати цифру «8». Можете виконувати дії з прямими ногами або злегка зігнутими в колінах. Також спробуйте робити вісімку вгору і вниз, стегнами поперемінно описувати «арки».

Постарайтеся, щоб плечі і стопи залишалися нерухомими. Починайте працювати стегнами і животом, описуючи коло паралельно підлозі.