Bellydance - танець живота

Основи танцю живота для початківців: рухи та елементи, розминка, користь для жінок

21.07.2021 от AdminBellyDance 0

Східні танці в тому вигляді, в якому ми знаємо їх сьогодні, стали широко відомі в світі порівняно недавно, трохи більше 120 років тому. До сих пір це мистецтво оповите завісою таємниці. Багато прикрашені костюми, складна аритмічна музика і плавні рухи танцівниць заворожують і гіпнотизують глядачів з перших секунд. Розглянемо, що ховається під цим магічним танцем, під силу чи новачкові освоїти танець живота, як це зробити безпечно і з користю для здоров’я.

Історія виникнення

Танець живота (bellydance) — це сучасна назва певної танцювальної техніки, фьюжн індійських, турецьких, африканських, циганських та арабських народних танців, об’єднаних в один стиль.

Belly (англ.) — живіт, dance — танець. Історія виникнення цього напрямку йде корінням в добиблейского минуле. Деякі згадки про «приватних» колективних або одиночних заняттях зустрічаються ще в Старому Завіті. До наших часів дійшли лише легенди про походження, де говориться, що танець живота спочатку мав не розважальне, а сакральне значення, оскільки є частиною культу Богині Родючості.

Вперше беллиданс Старий світ побачив в 1889 році в Парижі. А через кілька років бум захоплення цією культурою докотився до США, де і закріпилося сучасне назва bellydancing. Навчанням танцівниць впритул зайнялися європейські та американські хореографи, несучи латиноамериканські мотиви в елементи народних арабських і індійських.

Відео — Bellydance — Танець живота

Основні напрямки

У світі існує понад 50 стилів східного танцю. У кожній провінції Перської затоки або віддаленій туніської селі зустрічаються унікальні елементи, які створюють не один десяток нових стилів східної танцювальної культури. Відмінності в рухах, костюмах, динаміці. Умовно можна виділити арабську, єгипетську і турецьку школи. Розглянемо популярні напрямки беллиданс.

RaqselSharki

Класичний близькосхідний танець. Саме так його називають самі виконавці. Географія поширення — Єгипет, Ліван, Туреччина і Сирія. Цей напрямок об’єднує в собі два стилі: Гайвезі (Ghawazeе циганські тряски) і Балади (Balady домашні жіночі виступу).

Oriental Tansi (Dance)

Турецький стиль, якому притаманні плавність і стриманість рухів. Виповнюється під інструментальні імпровізації. Це своєрідний тандем музиканта і танцівниці. Костюм більш стриманий: спідниці з високою талією, блузки прикривають тіло, а ноги, навпаки, відкриті, часто використовується взуття на підборах.

Saidi Oriental

Традиційний чоловічий ПівденноСхідної танець Тахтіб. Виповнюється з палицею або тростиною. Цей напрямок є хореографічну імітацію бойових мистецтв.

Основні напрямки Bellydance

Siwa

Танці бедуїнів і їх нащадків берберів. Танець традиційно виконується чоловіками в парі. Володіють даним стилем небагато. Йому характерні особливі руху стегон і кистей, велика кількість аксесуарів, прикрас. У чоловіків і жінок під час виконання повинні бути покриті голова і обличчя.

Shamadan (Awalem)

Видовищне весільну шоу. Обов’язковий аксесуар виконавця — величезний канделябр на голові з запаленими свічками.

Haligi

«Танець жінки для жінок». Костюм — Тобі або Абай — пишне, але закрите плаття. Основний акцент робиться на рухах розпущеного волосся, кистей і стоп танцюючого.

Dabka

Народний чоловічий танець для вузького кола глядачів. Особливість — енергійні рухи і акробатичні стрибки.

Танець «Семи вуаль»

Найдавніший і загадковий вигляд, що дійшов до нас з біблійних часів. Існує легенда, що це прабатько стриптизу, який царівна Саломея виконала для царя Ірода. У танці дівчина скидала по черзі різнокольорові вуалі. Кожна з завіс символізувала одну зі стихій: вогонь, воду, землю, повітря.